Zdemolowali auta i pobili ich właścicieli. Poszło o … zajeżdżanie drogi.

0
503
fot. KPP Krasnystaw

Trzy najbliższe miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 5 mężczyzn z Krasnegostawu w wieku od 17 do 40 lat. W miejscowości Siennica Nadolna podeszli do 4 młodych mężczyzn siedzących w samochodach. Wybijali szyby i niszczyli lusterka w pojazdach. Następnie wyciągnęli pokrzywdzonych na zewnątrz i pobili. Po zatrzymaniu przez policjantów swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi.

Informację o pobiciu czterech mieszkańców powiatu krasnostawskiego w wieku od 16 do 19 lat dyżurny komendy otrzymał w minioną środę przed północą. Według zgłoszenia do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w miejscowości Siennica Nadolna. Kiedy pokrzywdzeni przebywali w użytkowanych przez siebie samochodach podeszło do nich kilku mężczyzn, którzy zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka w pojazdach. Następnie wyciągnęli pokrzywdzonych na zewnątrz i pobili ich. Po tym zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku.

Krasnostawscy kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie już następnego dnia zatrzymali w tej sprawie 6 osób.

Wszyscy są mieszkańcami Krasnegostawu w wieku od 17 do 40 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby. Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi. W piątek Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek Prokuratury i Policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17 – latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. – informuje Jolanta Babicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Zgodnie z kodeksem karnym udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Krasnystaw

 

Poprzedni artykułOferty pracy z PUP Zamość aktualne na dzień 15.02.2021r.
Następny artykułZAMOŚĆ: Przysięga Terytorialsów w rocznicę powstania Armii Krajowej [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments