ZAMOŚĆ: Apel do kierowców

1
456
fot. PGK Zamość

Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu oraz PGK Zamość zwracają się z prośbą do mieszkańców o parkowanie samochodów na posesjach (tam, gdzie jest to możliwe) i nie pozostawianie ich np. na chodnikach, by ulice mogły zostać odśnieżone.

Źle zaparkowane samochody utrudniają odśnieżanie dróg osiedlowych. Zdarza się, że pługi nie mogą wjechać w boczne ulice.

 

– “Największe problemy są na osiedlach domków jednorodzinnych np. na osiedlu Karolówka czy św. Piątka, a także w zwartej zabudowie np. na Starym Mieście. Przypominamy także, że to właściciele nieruchomości mają obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Bardzo często zdarza się, że właściciele posesji wyrzucają śnieg bezpośrednio na ulicę lub na chodnik, co powoduje dodatkowe utrudnienia w poruszaniu się aut lub pieszych. Poza tym, od kilku lat mamy do czynienia z suszą hydrologiczną, a woda z topniejącego śniegu nawodni działkę – to kolejny argument „za” pozostawianiem śniegu na terenie posesji.” – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu Urzędu Miasta Zamość.

 

Sieć dróg miejskich liczy w sumie 134 km. Plan zimowego utrzymania parkingów, placów przewiduje zimowe utrzymanie na pow. 37 974 m2. Zimowym utrzymaniem objęto chodniki o długości łącznej 92 km.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Stłuczka na rondzie przy sądzie
Następny artykułZAMOŚĆ: Pijany kierowca pouczał innego, jak ma parkować
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dor

Duży problem jest też na ul. Wspólnej, samochody stają za zakazem zatrzymywania się i nikt nic sobie z tego nie robi, a teraz bardzo ciężko i trudno przejechać, bo też jest nie odsnieżone