Konferencja prasowa Konfederacji – Zamość #OtwieraMY

1
1067

W sobotę (6.02) przed Centrum Rozrywki Laser Factory w Zamościu odbyła się zorganizowana przez Konfederację konferencja prasowa dotyczącą lockdownu. Podczas spotkania przedstawiciele ugrupowania ogłosili również zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, której celem jest otwarcie gospodarki.

Konfederacja przypomniała, że od początku lockdownu obostrzenia w gospodarce dają o wiele większe straty niż korzyści. Ich zdaniem – pokazuje to zarówno stan polskiej gospodarki jak i stan polskiej służby zdrowia. Podczas konferencji Konfederacja ogłosiła też zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy otwierającej gospodarkę.

Konferencja odbyła się przed Centrum Rozrywki Laser Factory.

– Spotykamy się pod konkretnym miejscem czyli Centrum Rozrywki Laser Factory – jest to bastion normalności w Zamościu. Przedsiębiorca. Przedsiębiorcy , którzy z trudem wiążą koniec z końcem muszą walczyć ze służbami państwowymi: Sanepidem oraz Policją, które na podstawie nielegalnych aktów prawnych, które wydał rząd są zmuszeni do nieprowadzenia swojej działalności. Zarazem musi łożyć na utrzymanie i lokalu, i swoich pracowników. To jest niegodziwe aby z naszymi pracodawcami tak postępować. Jako Konfederacja stanowczo sprzeciwiamy się takim praktykom. Chcielibyśmy zachęcić do naszej inicjatywy Otwieramy Gospodarkę. Zbieramy w tym momencie podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, której celem jest zakończenie lockdownu, który naszym zdaniem jest zupełnie absurdalny. W tym momencie liczba zachorowań w Polsce jest bardzo niska. Kolejne konferencje premiera nie przynoszą żadnych nowości dla pracodawców w gastronomii. Przykre jest przede wszystkim to, że wielu pracodawców, w tym także właściciel Laser Factory zmuszonych jest do dodatkowej pracy na etacie, podczas gdy posiadają duże lokale gastronomiczne i zatrudniają ludzi. – powiedział Piotr Zduńczyk z Konfederacji.

– Rząd jakiś czas temu zawarł z nami umowę społeczną, zgodnie z którą w razie spadku liczby zachorowań będą otwierane lub zamykane poszczególne branże. Miało to być organizowane i planowane w racjonalny sposób. Niestety patrząc na to zupełnie obiektywne dochodzimy do wniosku, że rząd w sposób losowy wybiera branże, które zamyka i otwiera. Mamy do czynienia z sytuacją, która i dla zwykłego szarego człowieka, i dla przedsiębiorcy jest absurdalna, wręcz karykaturalna. To czego najbardziej ja się boję, to fakt, że gdy skończy się okres rządowej karencji okaże się, że brakować będzie pieniędzy na Służbę Zdrowia i inne zadania publiczne. Wówczas rząd usprawiedliwi to koronawirusem i powie “musimy was opodatkować”. Są dwie możliwości: można podnosić podatki albo się zadłużać. My jako Konfederacja, jako Ruch Narodowy nie zgadzamy się aby następne pokolenia były “na dzień dobry” obciążane debetem. Zachęcamy także obywateli do pomocy takim lokalom, które zdecydowały się otworzyć na pohybel bezprawiu rządu. Najprzyjemniejszą opcją pomocy jest po prostu skorzystanie z usług, które te lokale proponują. – dodał Rafał Mekler, szef wojewódzkich struktur Ruchu Narodowego

Konfederacja oferuje także pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy już się otworzyli lub dopiero zamierzają. Jest ona dostępna pod adresem internetowym otwieramy.kongres.biz .

Zachęca także do pomocy w zbiórce podpisów. Podpisy można złożyć w Laser Factory w Zamościu lub wysłać bezpośrednio do Warszawy. Blankiety do zbiórki podpisów jak i więcej na temat samej ustawy Konfederacji można sprawdzić pod adresem otwieramygospodarke.pl.

 

Poprzedni artykułUWAGA. Ekstremalne warunki zimowe zbliżone do zimy 1978/1979
Następny artykułStarsza pani wyszła bez kurtki i butów. Wyziębioną kobietę uratował policjant
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa

Najlepiej otwórzcie drzwi i trochę przewietrzcie głowy na dzisiejszym wietrze. Otwieranie na siłę i nieprzestrzeganie zasad prowadzi tylko do wydłużenia obostrzeń nie mówiąc o ofiarach śmiertelnych.