Rząd zdejmuje kolejne obostrzenia. Otwarcie kin i hoteli

0
332
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Rząd ogłosił kolejne decyzje w sprawie luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem. Podczas piątkowej (5.02) konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od piątku, 12 lutego otwarte zostaną hotele, stoki narciarskie, kina, teatry i baseny. Wznowiony zostanie także amatorski sport na świeżym powietrzu.

– W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc. – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, dopuszczono aktywność sportową na powietrzu, natomiast restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

Nowe obostrzenia wdrożone zostaną warunkowo na dwa tygodnie. Nadal obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny.

Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny. – zaznaczył szef rządu.

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  1. Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

 

Poprzedni artykułPoznajcie nowego, najbardziej leniwego mieszkańca zamojskiego ZOO
Następny artykuł“Wyrodny” pasierb. Okradł swojego ojczyma
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments