ZAMOŚĆ: Będą nowe mieszkania. Budowa postępuje [ZDJĘCIA, PLANY MIESZKAŃ]

0
1873
fot. UM Zamość

Przy ul. Parkowej w Zamościu trwa budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Nowe osiedle będzie się składało z sześciu czterokondygnacyjnych budynków. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa roku 2022. 

Inwestycję finansuje Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości S.A.

Autorami projektu są: Pracownia Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj. Generalnym wykonawcą została firma budowlana API.

Jak wszystkie inwestycje w rynkowej części programu Mieszkanie Plus, także i ta powstaje w ścisłej współpracy z lokalnym samorządem- Miastem Zamość, które wniosło aportem działki, gdzie realizowana jest inwestycja.

Nowe osiedle będzie się składało z sześciu czterokondygnacyjnych budynków. Znajdzie się w nich 96 mieszkań, w tym: M1- 2, M2-18, M3-60, M4-16.

Jak informuje zamojski ratusz – najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2021 roku Rada Miasta Zamość podejmie uchwałę określającą zasady naboru wniosków i kryteria oceny. Rekrutacja do mieszkań ma ruszyć na pół roku przed oddaniem inwestycji do użytkowania czyli w pierwszym kwartale 2022 roku. Dokładne terminy zostaną podane do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.

Program Mieszkanie Plus nie jest programem budownictwa socjalnego, dlatego osoby zainteresowane wynajmem mieszkania powinny realnie ocenić swoje możliwości finansowe.

Jak informuje PFR Nieruchomości S.A. nabór będzie składał się z trzech etapów:

pierwszy etap to przyjmowanie wniosków. Będzie można je wypełnić online lub w Urzędzie Miasta. Samorząd sprawdzi wnioski i każdemu przydzieli odpowiednią liczbę punktów – zgodnie z uchwalonymi kryteriami pierwszeństwa.

etap drugi to badanie zdolności czynszowej (tj. czy najemca będzie w stanie opłacać czynsz). Badanie to nie jest konieczne, jeżeli po podpisaniu umowy najmu najemca wpłaci 6-miesięczną kaucję

etap trzeci to weryfikacja w BIG Infomonitor. Przyszły najemca nie możne mieć żadnych zaległych (przeterminowanych) zadłużeń. Uwaga! Można mieć kredyt albo spłacać raty. Ważne, czy zobowiązania są spłacane terminowo.

W skład opłat związanych z najmem mieszkania wchodzą: czynsz najmu, opłaty eksploatacyjne (opłaty związane z eksploatacja powierzchni wspólnych) oraz opłaty za media według zużycia w tym opłata za wywóz śmieci. Stawki czynszu zostaną ogłoszone przed naborem.

Przewidziany standard wykończenia mieszkań: podłogi, glazurą, terakota łazienka kuchnia, biały montaż w łazience, stolarka: drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Ściany będą pomalowane na biało. Po stronie najemcy jest zakup mebli (w tym kuchennych) oraz sprzętu RTV/AGD. Przewidziane są mieszkania z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Więcej informacji i plany mieszkań znajdziecie na stronie: https://zamosc.mdr.pl

źródło: www.zamosc.mdr.pl
źródło: www.zamosc.mdr.pl

 

 

źródło: www.zamosc.mdr.pl
źródło: www.zamosc.mdr.pl
Poprzedni artykułZderzenie osobówek na skrzyżowaniu
Następny artykułWyjątkowe wyróżnienie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments