„I Love You All the Time” wernisaż wystawy fotografii Adama Tuchlińskiego

0
198

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkich na pierwszy wernisaż w 2021 roku!

-“Po zdecydowanie za długiej przerwie zaczynamy od wystawy fotografii Adama Tuchlińskiego pt. “I love you all the time”. Otwarcie, z udziałem autora, odbędzie się już w najbliższy piątek, tj. 5 lutego 2021 roku o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Ratusz.” – informują organizatorzy wydarzenia.

Podczas wernisażu będzie można porozmawiać z autorem oraz kupić album w bardzo promocyjnej cenie!

Wystawa jest współfinansowana przez miasto Zamość.

Adam Tuchliński – I Love You All the Time

Spójrz mi w oczy. Zobacz kim jestem. Popatrz dokąd dotarłem. O co walczę. Co osiągnąłem. Przed aparatem jestem z siebie dumny. Swojej pozie i minie daję cały swój głos. Żeby było mnie słychać. Dobrze widać. Żebyś mnie polubił.

„Spójrz mi w oczy”. Od tego też zaczyna się sesja. Trochę, żeby przełamać lody. Żeby się poznać. Zobaczyć. Każda sesja to spotkanie. Dwie osoby patrzą na siebie. Jedna „pozuje”. Daje z siebie wszystko. Musi zaufać drugiej.
Druga osoba – fotograf. Uważnie obserwuje. Poznaje i utrwala to, co zostaje dla niego odkryte. To może być odwaga ale i nieśmiałość, czasem radość, czasem powaga na granicy smutku. Fotograf może mieć dodatkowy pomysł na sesję. Szczególnie tu, gdy większość zdjęć miała ukazać się w prasie. Miały wystąpić obok słów wypowiadanych przez bohaterów zdjęć. Z tekstem bywa prościej „dowiedzieć się” czegoś o kimś. Możemy przeczytać czego ktoś dokonał, jakie ma przekonania, dlaczego interesuje się nim prasa.

„I Love You All the Time” to wybór najciekawszych portretów, które Adam Tuchliński wykonał przez ostatnie sześć lat. Same twarze, bez tekstów, wypowiedzi. Widz/czytelnik ma przed sobą drugą osobę. Większość patrzy prosto na nas. Są tacy, jak my. Jak w tej piosence: patrzysz i wszystko co widzisz, to inny gość. Kocham cię cały czas. (You’re looking and all you see is another guy (…) I love you all the time.) Tacy, jak my. Pokazujący się z najlepszej strony obcym ludziom, w tym wypadku widzom. Tak, jak my, kochający i chcący być kochanymi.

Wystawa „I love You All the Time” była prezentowana w Galeria im. Slendzińskich (Białystok 2018), w Starej Galerii ZPAF (Warszawa 2019), w Muzeum Śląska Opolskiego w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii (Opole 2019)

Kurator wystawy: Joanna Kinowska

Adam Tuchliński urodził się w Białymstoku w 1980. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii (ITF) Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią portretową, dokumentalną oraz prasową. Od 1999 roku dokumentuje życie mieszkańców krajów Europy środkowo-wschodniej, jest autorem wielu reportaży z Polski, Białorusi Ukrainy i Litwy. Wielokrotny laureat konkursów fotografii prasowej (Grand Press Photo i BZ WBK Press Foto). Prowadzi autorskie studio portretowe w Warszawie (TuchlinskiStudio.com) , w którym powstało wiele fotografii między innymi na zlecenie magazynów takich jak „Forbesa”, „Zwierciadło”, „Playboy” „Human” , oraz tygodników „Die Zeit” i „Newsweek Polska”.

Autor portretowego photobooka pod tytułem „ I LOVE YOU ALL THE TIME” z wyborem portretów wydanego przez Galeria im Sleńdzińskich w Białymstoku w 2018 roku.
Prowadził zajęcia z fotografii prasowej na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2004 roku jego zdjęcia prezentowano na czterech wystawach indywidualnych i kilkunastu zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

– materiał nadesłany

tuchlinski plakat web „I Love You All the Time” wernisaż wystawy fotografii Adama Tuchlińskiego

tuchlinski zapro web „I Love You All the Time” wernisaż wystawy fotografii Adama Tuchlińskiego

Poprzedni artykułMieszkanka Zamościa nie dała się oszukać.
Następny artykułZderzenie osobówek na skrzyżowaniu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments