Narkotykowa dziupla zlikwidowana

1
428
fot. KMP Zamość

Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli środki odurzające i sprzęt służący do ich wytwarzania. Susz roślinny w ilości, z której można byłoby wykonać ponad 170 porcji dilerskich tego narkotyku przechowywał 32-latek. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Odpowie za posiadanie i uprawę znacznych ilości konopi innych niż włókniste. Prokurator zdecydował, że do sądowej rozprawy będzie dozorowany przez Policję.

Policjanci ze Szczebrzeszyna w czasie przeszukania mieszkania, w którym przebywał 32-latek odnaleźli środki odurzające w postaci suszu roślinnego. Na posesji odnaleźli także sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi innych niż włókniste.

Odnaleziony susz i akcesoria zostały przewiezione do komendy. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Policjanci łącznie zabezpieczyli narkotyki, z których można byłoby wykonać ponad 170 dilerskich porcji. Na komendę trafił także 32-letni mieszkaniec naszego powiatu. W piątek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu również zarzutu uprawy konopi innych niż włókniste. Prokurator postanowił, że do rozprawy będzie podlegał policyjnemu dozorowi. 32-latka czeka rozprawa. Sąd zdecyduje o wymiarze kary za popełnione przez niego przestępstwa.

Zgodnie z przepisami za uprawę konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczne ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Natomiast posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułStrażacy dowożą na szczepienia przeciwko COVID-19
Następny artykułMuzeum Zamojskie znów otwarte
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika

Rzeczywiście wspaniałe osiągnięcie policji. Zająć się ważniejszymi sprawami powinni.