Kolejny w tym roku pożar domu i kolejna ofiara śmiertelna

0
454
fot. PSP Zamość

W poniedziałek, 1 lutego w miejscowości Wolica Śniatycka w gminie Komarów-Osada doszło do pożaru budynku mieszkalnego, w którym zginął 67 letni właściciel budynku. Jest to już piąta ofiara pożarów w budynkach mieszkalnych w ciągu nieco ponad miesiąca.

Informację o dużym zadymieniu w budynku i możliwości przebywania w nim właściciela, przekazał strażakom pracownik GOPS w Komarowie.

Jako pierwsi na miejsce pożaru przybyli strażacy z OSP Komarów-Osada, zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze podając prąd wody na palące się wyposażenie kuchni. Kolejne zastępy, które dojechały na miejsce akcji wsparły prowadzone działania podając kolejny prąd wody. Po wstępnym oddymieniu i przewietrzeniu budynku w kuchni odnaleziono ciało 67- letniego właściciela budynku. Z uwagi na obrażenia odstąpiono do ewakuacji mężczyzny. Następnie dogaszono palące się elementy budynku i przewietrzono. Przybyły lekarz stwierdził zgon. W kuchni natrafiono na butlę na gaz propan-butan, która nie była narażona na oddziaływanie cieplne. – relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Jak dodaje – prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia. 

Spaleniu uległo: częściowo podłoga, drzwi, okno i meble w kuchni. Straty oszacowano na kwotę 7 tys. zł.  

W działaniach trwających niewiele ponad 2 godziny wzięły udział 4 zastępy gaśnicze 2 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Komarów-Odsada, Łabuńki oraz zastępcy dowódcy JRG Zamość. 

 

 

Poprzedni artykułZamojskie licealistki w centralnym etapie Olimpiady Języka Łacińskiego
Następny artykułStrażacy dowożą na szczepienia przeciwko COVID-19
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments