Seniorki przechytrzyły oszusta.

0
262

74 letnia mieszkanka Biłgoraja tak zaskoczyła oszusta pytaniem o dzielnicowego, że ten natychmiast się rozłączył. Czujnością wykazała się także 72-latka, która postanowiła zweryfikować podane jej przez oszusta nazwisko w biłgorajskiej komendzie. Zdemaskowany mężczyzna, który pod legendą rzekomego rozpracowywania grupy przestępczej próbował je oszukać, tym razem poniósł klęskę. Policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj biłgorajscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od mieszkanek miasta. Pierwsza telefon od oszusta odebrała 74- latka. Rozmówca przedstawił się jako policjant biłgorajskiej komendy. Podał fałszywe nazwisko i numer służbowy. W trakcie rozmowy powiedział, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy przestępczej okradającej starsze osoby z oszczędności. Usiłował również wypytać kobietę, jakie środki pieniężne posiada. Następnie poinformował rozmówczynię, że przestępcy podrobili jej dokument tożsamości i wykorzystają go do wypłacenia pieniędzy z jej banku.

Czujna kobieta zapytała rzekomego policjanta czy wie, kto jest jej dzielnicowym, ponieważ chciałaby się z nim skontaktować w innej sprawie. Zaskoczony oszust po usłyszeniu pytania zakończył rozmowę. Kobieta skontaktowała się z bankiem i ustaliła, że nikt nie próbował wypłacić jej pieniędzy. Następnie o zdarzeniu poinformowała bliskich, którzy z kolei powiadomili policjantów.

30 minut później podobny telefon odebrała 72 letnia mieszkanka Biłgoraja. Kobieta zapamiętała fałszywe nazwisko rzekomego policjanta i skontaktowała się z biłgorajską komendą Policji gdzie ustaliła, że nie pracuje tam funkcjonariusz o takim nazwisku. Na szczęście kobiety, które wykazały się spokojem i czujnością nie dały się oszukać.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Prowadzone przez policjantów akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Seniorzy ostrzegani są o tego typu oszustwach za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz przez policjantów, którzy organizują spotkania z osobami starszymi. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają coraz to inne metody. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują różne preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułPoseł Zawiślak za łagodzeniem obostrzeń i w sprawie pomocy dla przedsiębiorców
Następny artykułZamojskie Centrum Wolontariatu uhonorowane
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments