Sprzedawała na giełdzie w Mokrem podrabianą odzież

0
286
fot. KMP Zamość

25-letnia obywatelka Bułgarii odpowie za naruszenie prawa własności przemysłowej. Na giełdzie w miejscowości Mokre sprzedawała odzież z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi wiodących marek. Policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego na stoisku handlowym 25-latki zabezpieczyli łącznie prawie 750 sztuk takiej odzieży.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego po raz kolejny skutecznie uderzyli w handel podróbkami. Na giełdzie w miejscowości Mokre skontrolowali stoiska handlowe. Na jednym z nich odnaleźli blisko 750 sztuk czapek, rękawiczek, kominów, skarpet, koszulek, bluz i spodni oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Sprzedawała je 25-letnia obywatelka Bułgarii.

Towar został zabezpieczony, a właścicielka nielegalnego asortymentu zatrzymana w policyjnym areszcie. 25-latka usłyszy zarzut naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułWażna informacja dla rodzin pobierających świadczenie “500 +” !
Następny artykułStypendystki Marszałka Województwa z I LO
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments