Poseł wspiera strażaków

0
925

Ochotnicza Straż Pożarna w Płoskiem jest jedną z 12 jednostek na terenie gminy Zamość. Tworzy ją ponad 70, druhów z czego15 ma uprawnienia do brania udziału w akcjach ratowniczych. Idea ratowania życia, zdrowia oraz mienia towarzyszy tej jednostce od 1928.r, kiedy to została założona.

Druhowie OSP Płoskie działają aktywnie cały czas, najlepszym tego przykładem jest pomyślnie przeprowadzana zbiórka złomu oraz funduszy na zakup używanego ciężkiego wozu bojowego, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Mieszkańcy miejscowości na terenie których działa jednostka, ochoczo odpowiedzieli na apel. W ten sposób na terenie Płoskiego i Siedlisk udało się uzbierać ponad 25 ton złomu, wartego pokaźną sumę. W efekcie pomyślnie przeprowadzonej zbiórki, już 3 tygodnie po jej rozpoczęciu strażacy pozyskali niezbędną kwotę oraz zakupili upragniony wóz bojowy. Dotychczas jednostka posiadała jedynie lekki samochód pożarniczy, który ograniczał ich udział w akcjach ratowniczych.

Mimo sukcesów druhowie nie spoczywają, bowiem ciągle szukają sposobów na pozyskiwanie funduszy oraz nowego sprzętu ratującego życie i mienie. Pomocną dłoń wyciągnął poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Zawiślak, mieszkaniec Płoskiego oraz Druh Honorowy OSP Płoskie. Oprócz wsparcia i udzielenia wielu cennych porad pomógł w pozyskaniu dużej kwoty pieniężnej oraz torby pierwszej pomocy PSP R1.

Wraz z zakupem wozu bojowego, pozyskiwaniem nowego sprzętu oraz ciągłym rozwijaniem się, jednostka jest jeszcze lepiej przygotowana do każdych działań. OSP Płoskie nadal prowadzi zbiórkę funduszy na wyposażenie wozu bojowego oraz sprzęt ratowniczy, środki można przekazywać przelewem na konto bankowe OSP Płoskie 43 1140 2004 0000 3702 7848 0814 (MBank). Istnieje, także możliwość przekazania1% podatku PIT. Strażacy z góry dziękują za każde wsparcie oraz pozostają w gotowości do pomocy innym.

Materiał nadesłany

dsc01116 Poseł wspiera strażaków

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Cztery osoby uratowane przed zamarznięciem
Następny artykułPijany, bez prawa jazdy i na zakazie przyjechał na stację paliw
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments