Plebiscyt Świetlna Stolica Polski. Tym razem się nie udało.

0
485

Do 7 stycznia trwało głosowanie w pierwszym etapie Plebiscytu “Świetlna Stolica Polski”. Organizatorzy konkursu ogłosili dziś 16 zwycięskich miast, które awansowały do finału rywalizacji o tytuł “Świetlnej Stolicy Polski”. Po raz pierwszy od 4 lat nie ma wśród nich Zamościa. Tym razem w województwie lubelskim wygrał Chełm i to on powalczy w dalszym etapie konkursu.

 

Przypomnijmy, że Miasto Zamość w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą” uzyskało w 2017 r. tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 41 sztuk sprzętu AGD). Sprzęt otrzymały 34 rodziny objęte wsparciem MCPR w Zamościu, ale również Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu.

Rok później (w 2018 r.) Miasto Zamość ponownie sięgnęło po zwycięstwo. Do Zamościa trafił sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 67 sztuk sprzętu AGD). Nagrody zostały przekazane dla 51 rodzin (59 sztuk). Sprzętem obdarowano Dom Dziecka, Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom  Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu, Stowarzyszenie ”Salvete” w Zamościu.

W 2019 roku za zwycięstwo Miasta Zamość w pierwszym etapie plebiscytu (etapie regionalnym) „Świeć się  z Energą” w nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 10 000,00 zł (łącznie 15 sztuk sprzętu AGD). Nagrody trafiły do 13 osób objętych pomocą MCPR. Sprzęt trafił również do Stowarzyszenia „Otwarte Serca” w Zamościu i Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zamościu. Obdarowani, to osoby samotnie gospodarujące, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekraczał kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej (701 zł.) – wszystkie wskazane osoby były objęte pomocą MCPR.

W 2020 roku za zwycięstwo Miasta Zamość w pierwszym etapie plebiscytu (etapie regionalnym) „Świeć się  z Energą”, Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 10 000,00 zł (łącznie 19 sztuk sprzętu AGD).

Nagrody trafiły do 4 rodzin zastępczych (pralka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa, blender) oraz do 7 osób objętych świadczeniami pomocy społecznej (3 chłodziarko-zamrażarki, pralka, 2 kuchnie mikrofalowe, blender).

Sprzęt (m.in. kuchenki mikrofalowe, czajniki) przekazano również do innych placówek pomocowych na terenie Miasta Zamość: Domu Pomocy społecznej w Zamościu, Stowarzyszenia „Otwarte Serca” w Zamościu, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zamościu, Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zamościu.

Poprzedni artykułTym razem pijany kierowca-recydywista nissana
Następny artykułWicepremier Jacek Sasin zakażony koronawirusem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments