Telefoniczne dyżury ekspertów ZUS: o zgłaszaniu dzieł i zleceń oraz “małym ZUS”

0
172
fot. NKZ

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na telefoniczne dyżury swoich ekspertów. Będzie można zapytać o „mały ZUS” i o zasady zgłaszania umów cywilnoprawnych.

Dwa dyżury dotyczące zgłaszania umów cywilnoprawnych, czyli między innymi zleceń i umów o dzieło, odbędą się 14 i 20 stycznia w godzinach 8.00-10.00 pod numerem telefonu 84 688 13 32. Najnowszą zmianą w tym zakresie jest rejestrowanie w ZUS umów dzieło, które obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Pracownik Oddziału ZUS w Biłgoraju wyjaśni między innymi, kiedy dzieło należy zarejestrować i w jaki sposób to zrobić.

Natomiast 21 stycznia odbędzie się dyżur telefoniczny dotyczący „małego ZUS”, czyli obniżonych składek na ubezpieczenia społeczne, obliczanych od dochodu przedsiębiorcy. Firmy, które w ubiegłym roku nie korzystały z „małego ZUS”, mogą się do niego zgłosić do 1 lutego. Ekspert będzie odpowiadał na pytania przedsiębiorców w godzinach 10.00-13.00 pod numerem 84 696 20 13.

– Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

Poprzedni artykułKosmiczny Challange. Do wygrania wyjazd do ośrodka European Space Security and Education Centre w Belgii.
Następny artykułZ powodu pandemii zmiany w obrzędzie w Środę Popielcową
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments