Tragiczny finał pożaru

0
468

Dzisiaj w godzinach porannych (11 stycznia) tragicznie zakończył się niewielki pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Kalinowice w gminie Zamość, w którym zginął 75 letni mężczyzna. 

Na miejsce zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Po dotarciu strażacy zastali budynek mieszkalny w całości  objęty pożarem, przez otwory okienne i drzwiowe wydobywały się płomienie oraz duże zadymienie. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych strażacy znaleźli częściowo zwęglone ciało mężczyzny. 

Spaleniu uległo wnętrze budynku z wyposażeniem. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia, mogła być nieprawidłowa eksploatacja instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.  

W działaniach trwających ponad 3 godziny wzięło udział 6 zastępów PSP z JRG Zamość oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łabuniek, w tym  st. bryg. Tomasz Burcon zastępca komendanta miejskiego PSP oraz zastępca dowódcy JRG Zamość mł. bryg. Dominik Kukułowicz. 

Zdjęcia: mł. bryg. Dominik Kukułowicz
mł. bryg. Marcin Żulewski

Poprzedni artykułNa Lubelszczyźnie powstały 3 murale ku czci Żołnierzy Wyklętych. Jeden z nich w Zamościu
Następny artykułJest decyzja rządu ws. powrotu dzieci do szkół.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments