Dla kogo materac Hilding Makarena będzie odpowiednim wyborem?

0
544
Dla kogo materac Hilding Makarena będzie odpowiednim wyborem?

Fizjoterapeuta lub ortopeda zalecił Ci spanie na materacu medycznym? A może szukasz sprawdzonego modelu, myśląc o profilaktyce wad postawy? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać materac Hilding Makarena do swojej sypialni.

Hilding Makarena idealny (nie tylko) na bóle i schorzenia kręgosłupa

Materac znanej szwedzkiej marki, która jest obecna na rynku od ponad 70 lat, to produkt najwyższej jakości. Jego zalety potwierdza nie tylko 15-letnia gwarancja, lecz także uznanie Hilding Makarena za wyrób medyczny. Komu szczególnie zalecany jest nocny wypoczynek na tym modelu?

  1. Pacjentom z bólami i schorzeniami kręgosłupa.
  2. Ludziom, którzy z przyczyn zdrowotnych albo z racji wieku wiele czasu spędzają w pozycji leżącej w łóżku.
  3. Osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, które dużo leżą.
  4. Alergikom.
  5. Nastolatkom i grupom ryzyka w ramach profilaktyki schorzeń układu mięśniowo-kostnego (model ma status wyrobu medycznego I klasy).
  6. Parom (także z dużą różnicą wagi), bo dzięki wysokiej elastyczności punktowej współtowarzysz snu nie odczuwa ruchów po drugiej stronie łóżka.
jak zbudowany jest hilding makarena Dla kogo materac Hilding Makarena będzie odpowiednim wyborem?
Jak zbudowany jest Hilding Makarena?

Jak zbudowany jest Hilding Makarena?

Omawiany produkt to materac sprężynowy typu Multipocket. Co wyróżnia go na tle innych modeli tego typu? Jego główną zaletą jest gęste rozmieszczenie sprężyn (w przypadku Hilding Makarena to aż 500 sprężyn na metr kwadratowy), a przy tym umieszczenie każdej z nich w odrębnej kieszonce. Dzięki temu sprężyny pracują niezależnie, tym samym materac gwarantuje pewne i dostosowane do nacisku podparcie wszystkich partii ciała.

Sprężynowy rdzeń materaca otaczają dwie warstwy o różnym stopniu twardości (średni H2 i twardy H3). Materac można obracać, dostosowując jego twardość do własnych potrzeb. Warstwa z antyalergicznej pianki lateksowej o wysokości 4,5 cm jest twardsza, a przy tym sprężysta i elastyczna, niepodatna na odkształcenia. Najbardziej zadowoleni będą z niej miłośnicy spania na twardszym posłaniu (o poziomie twardości H3) i osoby o wadze powyżej 80 kg. Z kolei blat (również o wysokości 4,5 cm) wykonany z połączonych pianek (sprężystej Flexifoam i termoelastycznej Visco) łagodnie otula ciało i dostosowuje się o jego pozycji zmieniającej się w ciągu nocy, zapewniając spokojny sen. Pianka jest bardziej miękka od lateksu, a jej termoelastyczność pozwala na płynne reagowanie na ciepłotę śpiącego i dostosowywanie się do jego położenia.

Wszystkie materace do łóżka Hilding Makarena wieńczą pokrowce, które można łatwo zdjąć i wyprać w domowej pralce w wodzie o temperaturze 60 st. Celsjusza. Miękki w dotyku pokrowiec Merced, ozdobiony wytłaczanym wzorem, jest elastyczny, dzięki czemu łatwo i szybko dostosowuje się do kształtów ciała. Z kolei pokrowiec Elips polecany jest wszystkim osobom zmagającym się z alergiami. Zastosowana w nim taśma 3D ułatwia wentylację materaca, a tym samym sen wolny od alergenów. Pokrowiec wyposażono w specjalne uchwyty, które ułatwiają obracanie dwustronnego materaca Hilding Makarena.

Najważniejsze zalety spania na materacu Hilding Makarena

  1. Pewne podparcie całego ciała (głowy, barków, tułowia, bioder i nóg) dzięki zastosowaniu sprężyn o różnej średnicy rozłożonych pomiędzy 7 stref twardości. (To jedna z najważniejszych metod zapobiegania chorobom narządu ruchu i minimalizowania bólu związanego z występującymi schorzeniami. Więcej o tym, jak dbać o zdrowie kręgosłupa, przeczytasz m.in. na stronach www.zdrowykregoslup.pl i www.veronique.pl).
  2. Zastosowanie pianek, które dostosowują się do kształtu ciała, ale nie powodują tzw. nacisku zwrotnego, dzięki czemu podczas snu zmniejsza się napięcie mięśniowe, co z kolei wzmaga poranne poczucie pełnej regeneracji organizmu.
  3. Certyfikacje podkreślające jakość materaca Hilding Makarena. Pierwsza, wydana przez Szwajcarski Instytut Technologicznych (AEH Institite), potwierdzająca ergonomię, higienę i trwałość materaca. Druga wydana przez międzynarodowe Oeko-Tex, gwarantująca, że Hilding Makarena wykonano z tekstyliów bezpiecznych dla alergików.

Hilding Makarena to wyrób medyczny I klasy. Jeśli szukasz wypełnienia łóżka zdrowotnego dla osoby chorującej na kręgosłup albo profilaktycznego materaca dla nastoletniej pociechy, ten Multipocket to doskonały wybór.

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Zabytkowe nagrobki odnowione dzięki kweście
Następny artykułZAMOŚĆ: Konkurs plastyczny dla dzieci „Bajki, baśnie i legendy polskie”.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments