Pomylił wieś z autostradą. Pędził ponad “setką”. W dodatku był pijany.

0
751
Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

26 – latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i przekroczenie prędkości. Kierujący mercedesem mężczyzna nie dość, że pędził mając na liczniku 119 km/h, w dodatku miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przewinienia grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju dociera coraz więcej zgłoszeń za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” dotyczących przekraczania prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami.

Wczoraj około godziny 10:30 w miejscowości Czernięcin Główny w związku z otrzymanymi sygnałami od mieszkańców zgłaszanymi za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o przekraczaniu w tym miejscu dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami policjanci biłgorajskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości.

W trakcie działań zarejestrowali przekroczenie o 69 km/hdopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości przez kierowcę mercedesa. Za kierownicą siedział 26 letni mieszkaniec gminy Radecznica (powiat zamojski). Policyjne badanie alkomatem wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do mężczyzny blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł.

Z prawem jazdy na trzy miesiące pożegnał się również 29 – latek z gminy Józefów, który wczoraj po godzinie 7 przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Mężczyzna kierował samochodem marki Renault z prędkością 106 kilometrów na godzinę jadąc przez Smólsko Duże (powiat biłgorajski). Został również ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielanie tych samych zgłoszeń lub będących w fazie weryfikacji.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W takim przypadku należy kontaktować się z numerem alarmowym 112.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułPożar w bloku
Następny artykułZAMOŚĆ: MDK uruchomił eSkarbonkę WOŚP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments