ZAMOŚĆ: 25 – latek wpadł na jeździe z promilami. Był agresywny i uderzył policjanta.

1
757
fot. policja

Do 3 lat więzienia grozi 25-latkowi, który groził policjantowi, naruszył jego nietykalność i obrażał go podczas przeprowadzonej interwencji. Młody mężczyzna został zatrzymany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierując dacią miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Młodzieniec usłyszał już zarzuty, teraz czeka go rozprawa, a przed sądem wytłumaczy się ze swojego postępowania.

W minioną sobotę wieczorem policjanci interweniowali wobec zatrzymanego na ulicy Kamiennej kierującego dacią. 25-latek kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto zamościanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kiedy policjanci doprowadzali 25-latka do komendy młodzieniec zaczął być agresywny, do jednego z mundurowych kierował wulgaryzmy, obrażał go i groził pozbawieniem życia. Już w komendzie uderzył policjanta.

25-latek został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnym areszcie. W poniedziałek usłyszał zarzuty. W czasie przesłuchania przyznał się do swojego nagannego zachowania, tłumacząc je spożytym alkoholem. Odpowie za to, że chcąc wywrzeć wpływ na funkcjonariusza, który wykonywał czynności służbowe naruszył jego nietykalność cielesną oraz kierował wobec niego groźby oraz znieważył go słowami obelżywymi.

Przewidzianą w kodeksie karą za tego typu zachowanie wobec funkcjonariusza publicznego jest pozbawienie wolności do lat 3. 25-latek nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tutaj przepisy przewidują karę więzienia do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Co z żywą choinką po świętach? Odbiorą ją pracownicy PGK. Sprawdź kiedy.
Następny artykułZAMOŚĆ: Porady prawne tylko z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek

Nie wiem co tu tłumaczyć?
2 lata za napaść na policjanta, 3 za jazdę pod wpływem = 5 lat bezwzględnej od jutra rozpoczętej odsiadki – jest wina musi być i kara…. (to niestety w tym kraju i z tym prawem – utopia) a teraz rzeczywistość: niezawisły sąd rozpoczyna badanie sprawy, po 8 miesiącach dochodzi do wniosku: tak doszło do w/w czynów…. kolejne dwa m-ce i wyrok: 2 lata w zawieszeniu na 3…
w rzetelnym podejściu do tematu autor artykułu powinien czekać finału sprawy i go upublicznić oraz sprawdzić czy w międzyczasie sprawca nie odnotował kolejnych ekscesów (w czasie kiedy powinien odbywać karę).