Kompletnie pijana para „opiekowała” się dwójką dzieci.

0
909
fot. Policja

40-latka poinformowała policjantów, że jej dzieciom grozi niebezpieczeństwo ze strony znajomego. Prawda jednak była zupełnie inna. Kobieta i jej 45-letni partner minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Kompletnie pijana para „opiekowała” się dwójką dzieci. Dziewczynki w wieku 5 i 9 lat trafiły pod opiekę dalszej rodziny. O zaistniałej sytuacji został poinformowany Sąd do spraw Rodzinny i Nieletnich.

Dyżurny biłgorajskiej komendy wczoraj wieczorem około godziny 21:00 otrzymał informację od mieszkanki gminy Józefów, z której wynikało, że jej dzieciom grozi niebezpieczeństwo ze strony znajomego. Prawda natomiast okazała się zupełnie inna. Policjanci natychmiast pojechali do niewielkiej wsi w gminie Józefów. Na miejscu zastali zgłaszającą 40-latkę. W domu oprócz kobiety znajdowały się dwie dziewczynki w wieku 5 i 9-lat oraz 45-letni partner kobiety i jednocześnie ojciec jednej z dziewczynek. Dorośli zachowywali się agresywnie i wulgarnie. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie byli nietrzeźwi. Matka dzieci miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu z kolei jej partner niewiele mniej bo ponad 1,5 promila.

Wystraszone i zapłakane dzieci trafiły pod opiekę dalszej rodziny. Natomiast pijani rodzice zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci będą teraz ustalać czy swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie został poinformowany Sąd do spraw Rodziny i Nieletnich. Przypominamy, że za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które szczególnie w tak młodym wieku wymagają ciągłej kontroli.

źródło: KPP Biłgoraj

 

Poprzedni artykułŻołnierze 2 LBOT podsumowują rok 2020
Następny artykułNiedzielski: rozważamy ograniczenie dostępu do usług publicznych dla niezaszczepionych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments