“Wigilia 5+”. Wczoraj wieczorem opublikowano rozporządzenie w sprawie ograniczeń na najbliższe tygodnie

0
1664
Ograniczenia zakładają także, że na wigilijną kolację będziemy mogli zaprosić maksymalnie pięć osób na stale nie zamieszkujących w danym lokalu.Za łamanie obowiązujących obostrzeń policja może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, sporządzić wniosek o ukaranie do sądu, notatkę do służb sanitarnych, które  mogą nałożyć karę do 30 tys. zł.
W Dzienniku Ustaw w poniedziałek wieczorem opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 r. obowiązywać będą m.in. obostrzenia w działalności hoteli i galerii handlowych.

W rozporządzeniu zapisano, że od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Polski przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Zgodnie z rozporządzeniem od 31 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będą m.in. ograniczenia w działalności hoteli. Zgodnie z rozporządzeniem z zakwaterowania w hotelach będą mogli korzystać m.in. medycy, załogi samolotów, kierowcy transportu drogowego. Będą mogły działać hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych.

W terminie tym ograniczona zostanie też działalność galerii handlowych. W obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m.kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego – będą jednak w takich miejscach mogły działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Ponadto zgodnie z rozporządzeniem w dniach 28 grudnia – 17 stycznia nie będą mogły działać: dyskoteki i kluby nocne oraz baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem tych działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, czy przeznaczonych dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Według rozporządzenia nie będzie można też w tym terminie prowadzić działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej. (PAP)–

Ograniczenia zakładają także, że na wigilijną kolację będziemy mogli zaprosić maksymalnie pięć osób na stale nie zamieszkujących w danym lokalu. Za łamanie obowiązujących obostrzeń policja może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, sporządzić wniosek o ukaranie do sądu, notatkę do służb sanitarnych, które  mogą nałożyć karę do 30 tys. zł.

Poprzedni artykułRuszył konkurs na „Świetlną Stolicę Polski”. Można już głosować na Zamość!
Następny artykułŻołnierze WOT “Łączą na święta”. Pomogą seniorom skontaktować się z bliskimi.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments