GAIA

57-latek przechodząc przez przejście dla pieszych na ulicy Sienkiewicza został potrącony przez kierującego toyotą. Pieszy trafił do szpitala. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Apelujemy o ostrożność na drodze. Zbliżając się do przejść dla pieszych zawsze należy zwolnić i dokładnie sprawdzić, czy na drodze nie ma pieszego. Należy również obserwować pobocze i chodnik w pobliżu przejścia

Do wypadku doszło wczoraj na ulicy Sienkiewicza. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący toyotą jechał od strony ulicy Żdanowskiej. W okolicach skrzyżowania z ulicą Koźmiana na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 57-latka z Zamościa, który przechodził przez pasy.

Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący toyotą 34-latek z gminy Tarnawatka był trzeźwy. Trzeźwy był również 57-latek. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami, z uwagi na powstałe w toyocie uszkodzenia zatrzymali także dowód rejestracyjny samochodu.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku pracowali policjanci z dochodzeniówki wraz z technikiem kryminalistyki. Zebrany materiał procesowy posłuży do wyjaśnienie szczegółowego przebiegu wypadku i jego okoliczności.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego ten kto, chociażby nieumyślnie narusza zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odnosi obrażenia ciała podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Apelujemy o ostrożność  na drodze, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Zbliżając się do pasów zawsze należy zwolnić i dokładnie sprawdzić, czy na drodze nie ma pieszego. Należy również  obserwować pobocze i chodnik w pobliżu przejścia. Jeśli kierowca widzi, że do pasów zbliża się pieszy powinien być przygotowany na konieczność zatrzymania samochodu i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego również zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Widząc nadjeżdżający pojazd nie powinien wchodzić na przejście. Zderzenie z karoserią samochodu może bowiem skutkować poważnymi obrażeniami ciała.

Źródło: KMP Zamość starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments