Hokej live w czasie pandemii

0
539

Hokej na lodzie, podobnie jak wiele innych sportów został mocno poturbowany w tym roku z powodu pandemii. Dyscyplina ta podniosła się i ma nadzieję, że ponownie uniknie upadku, a kolejny rok będzie zdecydowanie lepszy.

Wiosną spełnił się apokaliptyczny koszmar fanów i ludzi związanych z hokejem. Przerwane lokalne rozgrywki, mniejszych lig, jak i tych największych z NHL na czele. Do tego odwoływanie kolejnych międzynarodowych imprez. Tafle pozostały puste, a lodowiska ciche. Kibice nie mogli ani oglądać meczów na żywo, ani śledzić wyników live, ani obstawiać u bukmacherów. Główna rozgrywka niektórych została włożona do zamrażarki.

Polski hokej zamrożony

Trudny okres musieli wytrzymać kibice polskiego hokeja, zawodnicy, trenerzy i działacze. W większości krajów było podobnie. W Katowicach miały się odbyć MŚ Dywizji 1B. Fani mieli emocjonować się walką w play off w różnych ligach. Jakby tego było mało, w pierwszej kolejności do życia wracały sporty na świeżym powietrzu. Te w halach miały gorzej, a hokejowi na lodzie przypięto łatkę mówiącą, że nad lodowiskiem powietrze nie cyrkuluje, a wręcz stoi i że jeden hokeista może mocno roznosić wirusa.

Wielkie imprezy wykreślone z kalendarza

Mimo tego i innych przeciwności rozgrywki udało się dokończyć. Kibice mogli co prawda oglądać mecze live tylko w internecie, telewizji i w aplikacjach, ale dyscypliny sportowe wróciły do gry. Przełom roku i cały 2021 ma być zupełnie inny. I nie tylko w planach, ale i w realizacji. Pod koniec grudnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata juniorów w hokeju na lodzie, które potrwają do pierwszych dni stycznia. Pierwszy dzień nowego roku to symboliczna data, a w 2021 roku kojarzyć się będzie z amerykańską ligą NHL. Wtedy bowiem ma ruszyć 103 sezon rozgrywek w USA i Kanadzie. W nowym roku z kolei w kalendarzu znalazło się miejsce dla części zaległych imprez.

2021 rokiem hokeja na lodzie

Choć pytań jest jeszcze bardzo wiele – nie wiadomo, jak wyglądać będzie sytuacja z odwołanymi i przekładanymi ewentualnie meczami, czy turnieje i ligi uda się dokończyć w przewidywanym czasie. No i czy fani w końcu będą mogli pojawić się n trybunach. Bez ich obecności na żywo sport stał się jeszcze bardziej skomercjalizowany. To bardziej produkt niż rozrywka, hobby. Pytań jest wiele, ale ludzie potrzebują rozrywki na żywo i żadne wirtualne sporty tego nie zastąpią. A przynajmniej jeszcze nie teraz.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem

Źródło zdjęcia: shutterstock.com

 

Poprzedni artykułNieszczęśliwe wypadki przy pracy. Poszkodowani 31-latek i 61- latek
Następny artykułCzy to już lockdown? Rząd wprowadza kwarantannę narodową