GAIA

Policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali kierującego citroenem, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 46-latek okazał się zawodowym kierowcą, który właśnie jechał do pracy. Miał wykonywać kurs za granicę. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało swój finał w sądzie. Poza utratą prawa jazdy co najmniej na 3 lata i świadczeniem pieniężnym w kwocie nie niższej niż 5 tysięcy zł, grozi mu jeszcze kara pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 9:00 w miejscowości Łopiennik Górny policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Bo zbadaniu alkomatem okazało się, że 46 – latek z powiatu zamojskiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto był kierowcą zawodowym i właśnie jechał do pracy. Miał wykonywać kurs za granicę.

Dzięki działaniom mundurowych kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. 46 – latek stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Krasnystaw

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments