GAIA

Łącznie prawie 500 sztuk odzieży i maseczek ochronnych z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi wiodących marek zabezpieczyli policjanci na giełdzie w jednej z podzamojskich miejscowości. Asortyment sprzedawała obywatelka Bułgarii. Za naruszenie prawa własności przemysłowej odpowie przed sądem.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny uderzyli w handel podróbkami. Na giełdzie w miejscowości Mokre podczas kontroli stoisk handlowych na jednym z nich odnaleźli ponad 450 sztuk czapek i kominów oraz ponad 40 maseczek ochronnych, na których były nielegalnie naniesione znaki towarowe renomowanych firm odzieżowych. Sprzedawała je 40-letnia obywatelka Bułgarii.

Towar został zabezpieczony, a właścicielka nielegalnego asortymentu zatrzymana. Wkrótce usłyszy zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments