GAIA

Do niebezpiecznej kolizji drogowej doszło wczoraj w godzinach wieczornych na terenie Krasnegostawu. 71 – latek nagle wtargnął pod prawidłowo jadący pojazd. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci interweniowali wczoraj na ulicy Lwowskiej w Krasnymstawie, gdzie według zgłoszenia doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Na miejscu mundurowi ustalili, że 71 – letni mieszkaniec miasta poza przejściem dla pieszych wtargnął nagle pod prawidłowo jadące audi. Kierował nim 55 – latek.

Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła, że pieszy nie wymaga hospitalizacji. Badanie alkomatem wykazało, że 71 – latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że zimowa aura nie sprzyja kierowcom oraz osobom pieszym, które przechodzą przez jezdnię. Dlatego tak ważne jest, aby przekraczać drogę jedynie w miejscach dozwolonych oraz zakładać na siebie elementy odblaskowe. Z pewnością wpłynie to na naszą zdecydowanie lepszą widoczność i poprawę bezpieczeństwa.

źródło: KPP Krasnystaw

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments