GAIA

Do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 27 latka, która pod koniec listopada postanowiła kupić trampolinę. Wypatrzyła ją na jednym z portali społecznościowych. Po dokonaniu opłaty na wskazany numer konta, profil sprzedającego i oferta zniknęły, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Kobieta nie otrzymała ani zamówionej trampoliny, ani zwrotu pieniędzy.

Wczoraj do policjantów biłgorajskiej komendy zgłosiła się 27 letnia mieszkanka gminy Biłgoraj, która została oszukana. Pod koniec listopada na jednym z portal społecznościowych znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży w bardzo atrakcyjnej cenie trampoliny ogrodowej.

Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedającym otrzymała numer konta, na który miała przelać pieniądze. Sprzedający poinformował ją, że nie wysyła przesyłek za pobraniem ponieważ już dwukrotnie w ostatnim czasie jego paczki nie zostały odebrane i poniósł związane z tym koszty.

27 latka przesłała pieniądze na wskazane konto, jednak nie otrzymała zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Kontakt ze sprzedającym się urwał, a jego ogłoszenie i profil po kilku dniach zniknął z internetu. Kobieta straciła ponad 200 złotych.

Policjanci poszukują oszusta i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów online. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad aby zminimalizować ryzyko stania się ich ofiarą:

• Pamiętajmy, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania;
• Korzystajmy tylko ze sprawdzonych portali aukcyjnych, czytajmy regulaminy stron i sklepów;
• Sprawdźmy sprzedawcę. Ustalmy od kiedy posiada on konto, jakie są o nim opinie i komentarze;
• Sprawdźmy czy sprzedający podaje swój adres i telefon oraz czy można się z nim skontaktować. Zaniepokoić powinna nas sytuacja, w której dane tele-adresowe sprzedawcy lub sklepu są zagraniczne;
• Zachowujmy całą korespondencję ze sprzedającym, może ona stać się dowodem w sprawie;
• Uważajmy na super oferty, mocno zaniżone lub wręcz niewiarygodnie niskie ceny – powinny wzbudzić naszą czujność;
• Nie otwierajmy podesłanych w wiadomościach mailowych nieznanych nam linków, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie;
• Nie kupujmy „kota w worku” i nie płaćmy z góry szczególnie większych kwot. Bezpieczniej wybrać opcję za pobraniem;
• Sprawdźmy przesyłkę przy kurierze, w razie nieprawidłowości spiszmy protokół

źródło: KPP Biłgoraj

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments