GAIA

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu otrzymał dofinansowanie w kwocie 5 mln 760 tys. zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym i wczesną rehabilitacją poudarową wraz z ambulatoryjną opieką specjalistyczną”.

W czwartek, 3 grudnia przed przed szpitalem „papieskim” w Zamościu odbyła się konferencja prasowa podczas, której wicepremier Jacek Sasin wręczył dyrektor zamojskiego szpitala, Małgorzacie Popławskiej symboliczny czek na dofinansowanie inwestycji.

Inwestycja, o której dzisiaj mówimy, czyli modernizacja Oddziału Neurologicznego wraz z Pododdziałem Udarowym spowoduje, że szpital przed którym stoimy stanie się nowoczesnym centrum leczenia osób z udarem mózgu bardzo nowoczesnymi metodami, dającymi szanse na ratowanie życia, ale i ratowanie zdrowia i sprawności tych osób. – podkreślił wicepremier Jacek Sasin.

Jak poinformował – łączna wartość inwestycji wynosi 7 milionów 200 tysięcy złotych. Rządowe dofinansowanie to 5 mln 760 tys. zł. Pozostałą część dołoży samorząd Województwa Lubelskiego.

Bez tego wspólnego działania rządu i samorządu nie udałoby się tego celu, który sobie postawiliśmy wiele lat temu, zrealizować. Chciałbym wszystkim zaangażowanym w ten projekt podziękować: dziękuję Zarządowi Województwa Lubelskiego, Wojewodzie Lubelskiemu oraz posłowi Sławomirowi Zawiślakowi. – dodał wicepremier Sasin.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu lubelskiego, mieszkańców Zamościa i Zamojszczyzny jest jednym z priorytetów Zarządu Województwa Lubelskiego, zwłaszcza w tym ciężkim okresie pandemii. Po raz pierwszy w historii funkcjonowania Samorządu Województwa Lubelskiego mamy tak ogromne wsparcie rządu. W tym roku oddaliśmy wspaniały nowoczesny budynek Zamojskiej Kardiologii, słynnej nie tylko w regionie zamojskim, ale i w całej Polsce, dziś otrzymujemy środki finansowe niezbędne do tego, aby zmodernizować Oddział neurologii Szpitala „Papieskiego”. Chciałbym serdecznie w swoim imieniu i w imieniu Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego oraz w imieniu mieszkańców Zamościa i Zamojszczyzny bardzo serdecznie podziękować panu wicepremierowi Jackowi Sasinowi za zaangażowanie, za te środki, dzięki którym powstanie Zamojska Neurologia. Dziękuję też parlamentarzystom, Radzie Społecznej Szpitala, Panu Prezydentowi Andrzejowi Wnukowi. – powiedział wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

Oddział Neurologii to jest oddział, który chyba najdłużej czekał na remont, dlatego proszę sobie wyobrazić, jak wielkie jest nasze szczęście, że możemy przystąpić do jego modernizacji. Na tym oddziale pracują naprawdę wybitni fachowcy i specjaliści, którzy wykonują zabiegi na poziomie rzeczywiście bardzo wysokim. Ta rozbudowa i modernizacja pozwoli nam jeszcze rozszerzyć zakres naszych usług i objąć opieką pacjentów w jeszcze szerszym zakresie. – podkreśliła Małgorzata Popławska, dyrektor szpitala „papieskiego”.

 

 

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments