- reklama-

Wraz ze wzrostem liczby osób robiących zakupy w sieci niestety wzrasta również liczba osób, które zostały oszukane podczas tego typu transakcji. Tym razem dwoje mieszkańców powiatu zamojskiego pomimo wpłaconych pieniędzy nie otrzymali zakupionego online towaru. Pamiętajmy, aby nie stać się ofiarą oszusta – musimy zachować ostrożność.

Tym razem 27-letni mieszkaniec gminy Nielisz powiadomił policjantów z Zamościa o tym, że został oszukany podczas internetowych zakupów. Składając zawiadomienie wyjaśnił, że w październiku na jednym z portali społecznościowych odnalazł interesującą go ofertę sprzedaży konsoli do gier. Zainteresowany ofertą nawiązał kontakt ze sprzedającym. Po uzgodnieniu ceny towaru oraz szczegółów zapłaty, przelał na wskazane przez rozmówcę konto bankowe kwotę 800 złotych. Towar miał być wysłany jeszcze tego samego dnia, najpóźniej dnia następnego. Tak się jednak nie stało. Kiedy konsola nie dotarła, zaniepokojony 27-latek nawiązał kontakt ze sprzedawcą. Ten zapewnił, że wysłał towar. Podczas kolejnych kontaktów sprzedawca przyznał, że konsoli nie wysłał tłumacząc się problemami w pracy i w życiu osobistym. W konsekwencji zobowiązał się, że zwróci pieniądze pokrzywdzonemu. Jednak 27-latek do chwili obecnej nie otrzymał zwrotu, nie dotarła do niego także przesyłka. Kolejne próby nawiązania kontaktu okazały się bezskuteczne, wówczas 27-latek o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Również wczoraj do komendy przyszła matka 13-latki. Powiadomiła, że jej córka za pośrednictwem jednego z zakupowych portali została oszukana. Zainteresowana ofertą kupna kurtki za kwotę ponad 500 złotych wpłaciła na wskazane przez sprzedającego konto umówioną kwotę. Następnie za pośrednictwem komunikatora tego portalu skontaktowała się ze sprzedającym prosząc o przesłanie potwierdzenia nadania paczki. Jednak jej prośba nie została spełniona, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Doszło do oszustwa, o którym powiadomiła policjantów.

Policjanci apelują o zachowaniu ostrożności podczas robienia zakupów w sieci. Decydując się na zakup towaru wcześniej należy zastanowić się, nie należy działać pochopnie i przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić między innymi uczciwość sprzedawcy. Pomogą w tym komentarze na jego temat napisane przez innych kupujących. Nie narażajmy się na utratę pieniędzy – korzystajmy tylko ze sprawdzonych sklepów i ofert. Nie korzystajmy z tak zwanych „super okazji”, zbyt niska cena towaru może sugerować oszustwo. Warto również zastanowić się nad wyborem zapłacenia za towar dopiero podczas jego dostawy.

źródło: KMP Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments