Uważajcie na oblodzone nawierzchnie

1
1124
GAIA

Niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków było przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło na trasie z Kaczórek do Malewszczyzny. Nawierzchnia jezdni była oblodzona. Kierujący scanią wpadł w poślizg i uderzył naczepę ciężarowego volvo. W drugim przypadku z tej samej przyczyny kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z osobówką. Na szczęście uczestnikom kolizji nic się nie stało. Uszkodzone zostały jedynie samochody. Apelujemy o ostrożność na drodze.

W piątkowy ranek na drogach powiatu zamojskiego w niektórych miejscach było ślisko. Trudne warunki drogowe panowały min. na trasie z Kaczórek do miejscowości Malewszczyzna. I właśnie tam doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych.

Wyjaśnieniem przebiegu zdarzenia zajęli się policjanci z Krasnobrodu. Mundurowi ustalili, że 47-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo jechał w kierunku Malewszczyzny. Widząc oblodzoną nawierzchnię zwolnił. Niestety jadący za nim kierujący ciężarową Scanią z naczepą  nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wpadł w poślizg uderzając kabiną auta w tył naczepy volvo.

Obaj kierowcy podróżowali sami, po zderzeniu na szczęście nie potrzebowali pomocy medycznej. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy. Obaj byli trzeźwi. W czasie gdy na miejscu kolizji pracowali policjanci, jeden pas drogi był zablokowany. Ruchem kierowali mundurowi. Za spowodowanie kolizji kierujący scanią 35-latek z Mielca został ukarany mandatem.

Kilkanaście minut wcześniej na tej samej drodze również doszło do kolizji. Powodem również była prędkość niedostosowana do panujących warunków drogowych. Wówczas kierujący samochodem ciężarowym marki Man uderzył w osobowego opla. Tu również nic się nikomu nie stało, powstały jedynie uszkodzenia w samochodach.  Kierujący ciężarówką 29-letni mieszkaniec gminy Werbkowice za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują o ostrożność. O tej porze roku, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczorem droga może być śliska. Takie warunki wymuszają na kierujących zmianę stylu jazdy. Pamiętając o tym dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu należy zwolnić dostosowując prędkość  jazdy do panujących warunków.

Źródło: KMP Zamość

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek

Ale o tym że drogi nie były posypane na czas to ani słowa!