W sobotę, 21 listopada 2020 r. zmarł Bolesław Szymanik, wieloletni Prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, Wiceprezes Towarzystwa Opieki nad Majdankiem, członek Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum na Majdanku, kombatant, aktywny działacz społeczny, organizator wielu wydarzeń historycznych, w szczególności poświęconych pamięci i ofiarom tragedii II wojny światowej (m.in. rocznic likwidacji obozu w Zwierzyńcu).

Prywatnie Bolesław Szymanik był kochającym tatą i dziadkiem. Najdroższy nam zmarły pozostawił po sobie wiele bezcennych, osobistych wspomnień, które pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Pozostawił także wielką naukę i świadectwo swojego życia oraz liczne artykuły, publikacje, wywiady. Przemawiając do młodzieży, zawsze na zakończenie życzył, aby nigdy nie spotkała ich tragedia wojny.” – wspomina zmarłego jego wnuk, Maciej Mikulski.

Bolesław Szymanik zmarł w wieku 83 lat w sobotę, 21 listopada 2020 roku w Biłgoraju, z którym związał swoje życie. Pogrzeb odbędzie się we czwartek 26 listopada 2020 o godzinie 14:30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Po Mszy świętej urna z prochami zmarłego zostanie odprowadzona na cmentarz przy ul. Lubelskiej.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments