- reklama-

W środę (18.11) na drogach powiatu zamojskiego funkcjonariusze ruchu drogowego realizowali działania pn. „Prędkość”. Mundurowi ujawnili łącznie 154 wykroczenia, z czego 130 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Przez cały wczorajszy dzień policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili lokalne działania pn. „Prędkość”. Nadrzędnym ich celem była poprawa bezpieczeństwa poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących przepisów, ze szczególnym uwzględnieniem  tych, które dotyczą ograniczeń prędkości. W trakcie działań mundurowi ujawnili łącznie 154 wykroczenia, z czego aż 130 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Na 110 kierowców nałożono mandaty karne. 100 z nich poruszało się z nadmierną prędkością.

Wczorajsze działania to nie jednorazowa akcja – podkreśla aspirant Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Cyklicznie realizowane są podobne, o zasięgu krajowym, wojewódzkim lub tak, jak wczoraj – lokalne. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach i ograniczenie do minimum liczby zdarzeń drogowych, których wciąż najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość. Apelujemy o rozwagę za kierownicą i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bądźmy świadomi tego, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne życie i zdrowie. – dodaje policjantka.

źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments