- reklama-

Trzymiesięczny areszt sąd zastosował wobec 24-latka z Zamościa podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 22-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w piątkową noc. Zamościanin trafił do szpitala z ranami ciętymi zadanymi ostrym narzędziem. Choć okoliczności sprawy i dane sprawcy w chwili zgłoszenia nie były znane, policjanci skrupulatnie zabezpieczali wszystkie ślady, na podstawie których szybko ustalili przebieg zdarzenia i sprawcę.

W piątkową noc przed północą dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 22-latek z Zamościa został napadnięty i zraniony ostrym narzędziem.

Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Pokrzywdzony mężczyzna poinformował ich, że został kilkukrotnie ugodzony nożem. Sam zadzwonił na telefon alarmowy wzywając pomoc. W związku z posiadanymi obrażeniami został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Wstępne czynności wykonywane przez funkcjonariuszy, wykazały, że do zdarzenia nie doszło w miejscu opisanym przez pokrzywdzonego.

– Dzięki wielogodzinnej pracy i analizie zgromadzonego materiału policjanci ustalili, gdzie i co wydarzyło się w piątkową noc. Dało to podstawy do zatrzymania 24-letniego mężczyzny z Zamościa, który ranił 22-latka. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. – informuje aspirant Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wczoraj sąd zadecydował o aresztowaniu 24-latka na 3 miesiące. Śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa prowadzą zamojscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zamościu.
źródło: KMP Zamość
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jurij

gdzie to sie wydarzyło? peo, polna?