Całkowity lockdown od środy?

0
2878
- reklama-

CAŁKOWITY LOCKDOWN OD ŚRODY?
Podczas wczorajszego (02.11.2020) spotkania przedstawicieli opozycji parlamentarnej z premierem Morawieckim Konfederację reprezentowali szef koła Jakub Kulesza #NowePokolenie oraz posłowie Michał Urbaniak, a także zdalnie Janusz Korwin-Mikke. Według Kuleszy premier Mateusz Morawiecki miał zapowiedzieć w trakcie spotkania ogłoszenie w środę kolejnych obostrzeń, z których najbardziej prawdopodobny jest pełny lockdown.

Premier powiedział, że przygotowani są na różne warianty od pełnego lockdownu – najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną – do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który – jak to określił premier – jest mało prawdopodobny – powiedział polityk Konfederacji.
Pytany, czy premier mówił, kiedy te decyzje zostaną ogłoszone, powiedział: „Morawiecki mówił o środzie”.

Oceniając efekty spotkania Kulesza stwierdził, że „są takie, jak na wszystkich poprzednich spotkaniach, czyli całkowicie zmarnowany czas”. – Zadałem szereg bardzo konkretnych pytań o podstawy merytoryczne, naukowe podejmowanych działań, nazywanych obostrzeniami czy lockdownem. Na co nie usłyszałem żadnej konkretnej czy odnoszącej się do podanych przeze mnie danych i analiz informacji – powiedział Kulesza.

Jak mówił, zapytał m.in., czy rząd zapoznał się już z deklaracją z Great Barrington – chodzi o propozycję trzech epidemiologów z uniwersytetów Harvarda, Oksfordzkiego i Stanford University Medical School dotyczącą alternatywnej strategię walki z pandemią COVID-19. Autorami koncepcji są dr Martin Kulldorff, profesor medycyny na Uniwersytecie Harvarda, dr Sunetra Gupta, profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz dr Jay Bhattacharya, profesor Stanford University Medical School. Ci naukowcy twierdzą, że do czasu osiągnięcia odporności stadnej społeczeństwa należy się skoncentrować na ochronie osób najbardziej zagrożonych.

– Zapytałem też o przykłady innych krajów i na to wszystko nie dostałem, żadnej konkretnej odpowiedzi. Szef Sanepidu Jarosław Pinkas powiedział, że „trzeba walczyć do końca” natomiast w żaden sposób nie odniósł się do deklaracji z Great Barrington. Prof. Andrzej Horban odnosząc się do postulatów tej deklaracji mówił, że takie decyzje to duża odpowiedzialność, że wiąże się to ze śmiercią ludzi, natomiast nijak nie odniósł się do tego, że w liczbie zgonów zrównaliśmy się już z tak krytykowaną przez nich Szwecją, a w tym tempie to za mniej niż dwa miesiące przegonimy ją w liczbie zgonów na 100 tysięcy mieszkańców – powiedział Kulesza.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

123622392 2443315832641679 8231912528433268423 n Całkowity lockdown od środy?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments