- reklama-

Do wypadku z udziałem trzech pojazdów doszło wczoraj w Zamościu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem. Następnie gwałtownie skręcił w lewo na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojącego na lewym pasie nissana. Siła uderzenia była na tyle silna, że nissan został przesunięty i uderzył w stojącego za nim volkswagena. 39-letni kierowca mercedesa był nietrzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego wypadku.

Wczoraj tuż przed godziną 15 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło na Alei 1 Maja w Zamościu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Funkcjonariusze drogówki na podstawie ustawienia samochodów, śladów na miejscu zdarzenia oraz relacji uczestników wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło przy dobrej widoczności i dobrych warunkach atmosferycznych.

39-letni mieszkaniec Zamościa, który poruszał się samochodem marki Mercedes, jadąc w kierunku ul. Dzieci Zamojszczyzny, na wysokości myjni samochodowej, stracił panowanie nad pojazdem i gwatłownie skręcił w lewo na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w stojący na lewym pasie samochód marki Nissan. Siła uderzenia była na tyle silna, że nissan został przesunięty i uderzył w kolejny samochód – volkswagena.

Kierujący nie przewozili pasażerów. Wszyscy trafili do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że 41-letnia mieszkanka gm. Stary Zamość, która kierowała nissanem i 33-letnia kierująca volkswagenem były trzeźwe. Natomiast 39-latek z Zamościa miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w chwili zdarzenia nie miał przy sobie prawa jazdy.

Dokładny przebieg i okoliczności wczorajszego wypadku będzie ustalany w trakcie policyjnego dochodzenia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments