GAIA

Po informacji od świadka, krasnostawscy policjanci zatrzymali 49-latka, który „wężykiem” poruszał się samochodem drogą krajową. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo będąc w takim stanie, przewoził pasażera.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej DK 17. Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że pojazdem osobowym marki Renault może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Według zgłoszenia auto nie trzymało toru jazdy, zjeżdżało na przeciwległy pas ruchu.

Krasnostawscy mundurowi zauważyli wspomniany samochód w miejscowości Zakręcie. Po zatrzymaniu okazało się, że autem jechał 49 – latek z gminy Łopiennik Górny. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo będąc w takim stanie przewoził pasażera. – informuje młodszy aspirant Jolanta Babicz, oficer prasowy KPP w Krasnymstawie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 49 – latek będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z literą prawa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Krasnystaw

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments