GAIA

W całym kraju nie ustają protesty wobec niedawnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. W Zamościu w sobotę i niedzielę odbywały się, zainicjowane przez Fundację Zibera, samochodowe protesty kobiet. Na poniedziałek (26.10) zaplanowano natomiast „Marsz żałobny praw kobiet” i „Pogrzeb dla praw kobiet”.

Uczestniczki „Marszu żałobnego” spotkają się o godzinie 17.00 przed ratuszem na Rynku Wielkim. „Zabieramy czarne parasole, znicze, partnerów, mężów, braci. Siatkę z zakupami.” – zachęca na facebookowym profilu wydarzenia jego organizatorka – Agnieszka Klimczuk. 

Z Rynku Wielkiego, protestujące przejdą w kierunku ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 18.00 zatrzymają się przy siedzibie PiS (ul. Piłsudskiego 27a), gdzie odbędzie się „Pogrzeb dla praw kobiet”.

Partia rządząca wraz z ordo luris oraz trybunałem konstytucyjnym wprowadziła okrutne prawo aborcyjne, którym skazała wiele kobiet na cierpienie przy czym zabrała każdej z nas wybór. Wybór do wolności dla swojego ciała.
Wyjdź z nami na spacer dla wszystkich tych którym zostało zgotowane piekło. Wyjdź z nami na spacer dla swojej córki/siostry/żony/dziewczyny. Weź ze sobą baner/plakat, parasolke, znicz, swojego brata/męża/ojca/chłopaka/syna.
Pamiętajmy, że bezwzględnie spacerujemy w maseczkach, w grupach do 5 osób i z zachowaniem dystansu 2-3 metry a nawet i więcej!” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

 

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś

tylko nie właźić do kościołów!

gość
Reply to  ktoś

to niech kościół nie wchodzi do naszego życia

Filia

A niedawno krzyczały: Konstytucja. Teraz protestują przeciw zapisowi o ochronie życia z Konstytucji właśnie. Weźcie się zdecydujcie.