GAIA

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2020 w sportach halowych po raz drugi w tym roku zawita do Zamościa. Po piłkarzach ręcznych, którzy rywalizowali we wrześniu, tym razem w hali OSIR Zamość o medale będą zmagać się judocy. Walki zaplanowano na 23 i 24 października (piątek i sobota).

Województwo lubelskie w bieżącym roku gości najlepszych młodych zawodników rywalizujących w sportach halowych. Dzięki zabiegom zamojskich klubów i Miasta Zamość, naszemu miastu przyznano prawo organizacji turnieju piłki ręcznej mężczyzn, a także turnieju judo kobiet i mężczyzn.

Po wrześniowych zmaganiach szczypiornistów, przyszedł czas na popularne zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców Zamościa judo. Stawką zawodów będą medale mistrzostw Polski (OOM ma rangę mistrzowską w kategorii juniorów młodszych).

– Zmagania w hali OSIR rozpoczną się w piątkowy poranek i potrwają aż do sobotniego popołudnia, kiedy to odbędą się walki finałowe. Bardzo żałuję, że z powodu epidemii wydarzenia nie obejrzą kibice. Zapełnione trybuny nadałyby innego charakteru zawodom – mówi Bartłomiej Wach, trener LKJ Legion Zamość.

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na piątek, 23 października o godz. 10.00.

źródło: UM Zamość

zrzut ekranu 2020 10 23 o 09 46 35 Młodzi judocy na start

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments