GAIA

W związku z dużym zainteresowaniem mnożą się spotkania z serii Palcem po mapie organizowane przez Zamojski Dom Kultury.

28 października o godzinie 17.00 w Fortecznym Centrum informacji Turystycznej i Historycznej (Luneta) na Plantach odbędzie się spotkanie pod tytułem „Pieszo z Panamy do Kanady”.

Arek Winiatorski przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami. Warto być i posłuchać wspaniałych opowieści.

WSTĘP BEZPŁATNY. Zostało kilka wolnych miejsc (zapisy mail [email protected])

3 listopada Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na większe i mega bezpieczne (covid) spotkanie w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu z parą, która 10 lat spędziła w podróży rowerem – Bike The World – Rowerami Dookoła Świata.

Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski są pierwszą polską parą, która objechała świat na rowerach. W drodze byli nieprzerwanie 9,5 roku, przejechali 60 państw na 6 kontynentach, pokonując 87 700 kilometrów. Jest to najdłuższa polska wyprawa rowerowa w historii.

Przemierzyli liczne góry i pustynie, pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża, walczyli z wiatrami Patagonii i burzami piaskowymi. Znosili nieziemskie upały i mroźne zimy. Poznali z bliska wiele niezwykłych kultur ze wszystkich kontynentów naszej planety. Ich wyprawa jest żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoją bezprecedensową podróżą dowiedli, że można realizować wielkie marzenia, wizje i pragnienia serca, niezależnie od wszelkich trudności i przeciwności losu.

Ich wyprawa została nominowana do Travelerów National Geographic oraz nagrodzona tegorocznym Kolosem – najbardziej prestiżową nagrodą w świecie podróżniczym.

WARTO BYĆ, WSTĘP WOLNY.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Zamość.

[materiał nadesłany]

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy

jeszcze nie odwolali ze wzgledu na czerwona strefe?