GAIA

Książnica Zamojska, Filia nr 1 zaprasza na wystawę zdjęć Tadeusza Adamczuka o Zamojszczyźnie. 

Niewielki zestaw prac (26) nie rości sobie pretensji do pokazania w pełnym przekroju regionu, gdzie autor mieszka. Nie znajdziemy tu uznanych i otrzaskanych migawkami aparatów widoków. Nie ma też zdjęć z samego miasta Zamościa. Tym razem swoje spojrzenie fotografik kieruje na zwykłe, zdawało by się powszednie okolice, ale ujęte w niepospolity sposób. Niejednokrotnie wykorzystując pogodowe zjawiska (mgła, śnieżna zadymka, deszcz, malownicze układy chmur, brzaski i zachody) nadaje swoim pracom swoistego uroku. Znajdziemy, więc tu motywy z pól i łąk, lasów i wód. Czasem niektóre fotografie okraszone są odpowiednim sztafażem.

Tadeusz Adamczuk  Zamościanin, z zawodu muzyk orkiestrowy (gra jako skrzypek w Symfonicznej Orkiestrze im. Karola Namysłowskiego w Zamościu), z zamiłowania fotograf. Swoim hobby zajmuje się praktycznie od dzieciństwa fotografując głównie rodzinne miasto i region. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów fotograficznych. Od 2015 r. należy do  Zamojskiej Grupy Fotograficznej. W 2019 r. został przyjęty do Fotoklubu RP i uzyskał tytuł Artysty Fotografika Rzeczpospolitej Polskiej (AFRP).

Wystawę można oglądać od 20.10.2020 do 25.11.2020 w filii nr 1 Książnicy Zamojskiej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 51a w Zamościu w godzinach pracy placówki.         

plakat adamczuk bibl „Ziemia Zamojska” - wystawa fotografii Tadeusza Adamczuka. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments