fot. Klub Sportowy "AGROS" Zamość
GAIA

W dniach 8-11 października 2020 roku w Gdańsku w hali sportowej Miejskiego Klubu Sportowego „Atleta”, zostały rozegrane Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy KS „AGROS” Zamość ciężko walczyli, zdobywając wysokie lokaty.

Na najwyższym podium ze złotym medalem na piersi stanął Karol Maksymowicz. W kategorii wagowej 55 kg Karol okazał się bezkonkurencyjny. W dwuboju uzyskał wynik 187 kg (85kg w rwaniu i 102 kg podrzut). 

Drugi mistrzowski tytuł zdobył Szymon Trytek, który uzyskał  najlepsze wyniki w kategorii wagowej 109 kg. W dwuboju uzyskała 265 kg (rwanie 120 kg + 145 kg podrzut),  co pozwoliło stanąć mu na podium z numerem jeden i zdobyć drugi złoty medal dla Klubu.

Również na podium, jednak na stopniu z numerem dwa stanął Dominik Joniec. W kategorii wagowej +109 kg. Zawodnik zakończył swój start w Mistrzostwach z dorobkiem 296 kg  (rwanie 135 kg + podrzut 161 kg) zdobywając srebrny medal. 

Klub podczas zawodów był reprezentowany również przez Elżbietę Sałamachę, która zajęła piąte miejsce w kategorii wagowej +87 kg oraz przez Maksymiliana Dorn, któremu udało się wywalczyć ósme miejsce w kategorii wagowej 89 kg.

W klasyfikacji klubowej Klub Sportowy „Agros” Zamość zajął 3 miejsce.

Trenerowi Andrzejowi Gawłowi i zawodnikom gratulujemy osiągnięć i miejsc medalowych. Życzymy dalszych sukcesów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments