ZAMOŚĆ: Zmarł Leszek Łuczka 

2
1532
GAIA

Nie żyje Leszek Łuczka, były radny Rady Miasta Zamość oraz jeden z najaktywniejszych działaczy honorowego krwiodawstwa w naszym rejonie.

Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele Ojców Redemptorystów 17 października  o godz. 14:00. Po mszy nastąpi przewiezienie i złożenie ciała do grobu na Cmentarzu Parafialnym.

Leszek Łuczka był radnym Rady Miasta Zamość z KWW Marcina Zamoyskiego przez dwie kadencje (2010- 2014 i 2014- 2018). Przez trzy kadencje (2003-2006, 2007- 2010, 2011-2014) sprawował funkcję Przewodniczącego Zarządu Osiedla Promyk. Był także honorowym dawcą krwi i działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składają pracownicy Urzędu Miasta Zamość.

„Dla ratowania zdrowia i życia innych oddał 54 l krwi. Był jednym z najaktywniejszych działaczy honorowego krwiodawstwa w naszym rejonie. Od 1990 roku pełnił nieprzerwanie funkcje Prezesa Klubu HDK PCK przy OR PCK w Zamościu. Poświęcał dużo czasu na promowanie honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży. Jest założycielem Klubu młodzieżowego HDK PCK przy ZSP Nr 3 w Zamościu. Z jego inicjatywy nazwano rondo w Zamościu im. Honorowych Dawców Krwi DNI HDK PCK. Społecznik, pomagał honorowym krwiodawcom i innym osobom potrzebującym wsparcia w rozwiązaniu ich osobistych problemów. Współpracował z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w organizacji akcji poboru krwi, odpowiadał na apele o potrzebie oddania krwi. Pomocny w realizacji różnych działań Oddziału Rejonowego PCK w Zamościu. Zawsze chętny do działań społecznych i bardzo skuteczny w tym co robił”- tak żegnają Pana Leszka Przyjaciele z PCK w Zamościu.

zdjęcie: PCK Zamość/Facebook

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szkoda go

przykra sprawa, a zbadali go czy miał covida?

przykre

zmarł na covid? bo nie napisali przyczyny smierci