GAIA

Do wypadku doszło na ulicy Dzieci Zamojszczyzny. Kierująca fiatem 23-latka potrąciła rowerzystę przejeżdżającego przejazdem dla rowerów. Z obrażeniami ciała 50-letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdami zbliżając się do przejazdów dla rowerów zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 10:30. Ze wstępnych ustaleń pracujących tam policjantów wynika, że kierująca fiatem jadąc prawym pasem ulicy Dzieci Zamojszczyzny w stronę ulicy Okrzei, uderzyła w cyklistę przejeżdżającego na oznakowanym przejeździe dla rowerów. Po tym kierująca osobówką zjechała na lewy pas, a następnie przejechała przez pas zieleni i zatrzymała się na przeciwnym pasie ruchu.

50-letni rowerzysta z Zamościa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierująca fiatem, 23-latka z Zamościa oraz rowerzysta byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu. Policjanci prowadzą w sprawie postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Rowerzysta, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, ma swoje prawa i obowiązki. Każdego rowerzystę obowiązują przepisy prawa drogowego, które mówią o tym jak poruszać się po drogach publicznych. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Ponadto rowerzysta przejeżdżając przez ulicę przejazdem dla rowerów pomimo tego, że ma pierwszeństwo, powinien zachować szczególna ostrożność i dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, czy wjazd na jezdnię nie spowoduje dla niego zagrożenia.

68 176283 Potrąciła 50-latka na przejeździe rowerowym

Kierujący pojazdami zbliżając się do przejazdów dla rowerów również zobowiązani są do szczególnie ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa cyklistom.

KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments