Konkurs „Piękno tradycji we współczesnym świecie”. Atrakcyjne nagrody do zdobycia

0
327

Tradycja i nowoczesność – czy mogą istnieć ze sobą w harmonii? Obie wnoszą do naszego życia coś cennego i ważnego. Tradycja to bowiem wszystkie przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury, w tym obyczaje, rytuały, poglądy, wierzenia a nawet normy społeczne uznane przez daną zbiorowość za szczególnie ważne dla jej przeszłości i współczesności oraz warte kultywowania przez kolejne pokolenia.

Wychodząc naprzeciw niesłabnącym pokładom energii drzemiącym w szeregach organizacji wiejskich, zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”

Konkurs jest motywacją do działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości i jej otoczenia. Celem całego przedsięwzięcia jest wyłonienie najaktywniejszych KGW, które dzięki pracy na rzecz lokalnej społeczności kultywują lokalne tradycje we współczesnym świecie.

Wykorzystując dowolną technikę wykonania tj. prezentacja, opis, praca plastyczna należy przedstawić historię najbliższej okolicy. Pokażcie nam w jaki sposób uświadamiacie kolejnym pokoleniom potrzebę kultywowania tradycji, jak tworzycie więzi społeczne i międzypokoleniowe. Opiszcie Wasze metody na integrowanie środowiska lokalnego oraz kształtowania poczucia przynależności do swojego regionu i potrzeby ochrony jego dziedzictwa kulturowego.

Konkurs ma na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny oraz zachęcenie przedstawicieli lokalnych społeczności do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnej tradycji i wiedzy o kulturze swojego regionu.

Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do dnia 26 października 2020 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem: KONKURS „Piękno tradycji we współczesnym świecie”).

Komisja Konkursowa wyłoni trzech równorzędnych zwycięzców.

Dla Laureatów przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody – zakup strojów ludowych o wartości do 20 000 zł.

Organizatorem Konkursu jest Województwo Lubelskie, a wszelkich informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL w Lublinie:

tel. (81) 44 16 538 oraz (81) 44 16 802

e-mail: [email protected]

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkurs-piekno-tradycji-we-wspolczesnym-swiecie

 

 

Poprzedni artykułKINO SENIORA dla Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Następny artykułPIH: Godziny dla seniorów to rozwiązanie sprzyja powstawaniu konfliktów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments