Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W związku ze zwiększającą się liczbą stwierdzonych zakażeń koronawirusem, w kraju rozgorzała dyskusja na temat zamknięcia cmentarzy w okolicy 1 listopada. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział niedawno, że rząd rozważa różne scenariusze, ale do zamknięcia cmentarzy najpewniej nie dojdzie.

Jednym z pomysłów, jaki się pojawił, jest wprowadzenie dodatkowych dni wolnych od pracy w okolicy dnia Wszystkich Świętych. Dodatkowe dni wolne miałyby rozłożyć w czasie odwiedziny grobów.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar na antenie Polsat News zasugerował, że rząd może ustanowić dodatkowe dni wolne od pracy na początku listopada. Wszystko po to, aby uniknąć tłumów na cmentarzach. – Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji – powiedział Jan Bondar

źródło: Polsat News, TVP Info

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments