Dwaj obywatele Bułgarii odpowiedzą przed sądem

0
471
policja

Policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego kolejny raz zabezpieczyli odzież na giełdzie w miejscowości Mokre. Łącznie ponad 1100 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi wiodących marek. Asortyment sprzedawali dwaj obywatele Bułgarii w wieku 46 i 59 lat. Za naruszenie prawa własności przemysłowej odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego po raz kolejny skutecznie uderzyli w handel podróbkami. Na giełdzie w miejscowości Mokre skontrolowali stoiska handlowe. Na jednym z nich odnaleźli ponad 140 sztuk koszulek i bluz oraz 440 par skarpet oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Sprzedawał je 46-letni obywatel Bułgarii. Również na innym stanowisku handlowym policjanci i funkcjonariusze ujawnili ponad 110 sztuk kurtek, bluz, spodni i koszulek z „podrobionym” znakiem towarowym wiodących marek odzieżowych. W tym przypadku sprzedawał je 46-latek także obywatel Bułgarii. 

Towar został zabezpieczony, a właściciele nielegalnego asortymentu zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

KMP Zamość

 

policja Dwaj obywatele Bułgarii odpowiedzą przed sądem
policja
Poprzedni artykułPrzemysław Czarnek ma koronawirusa
Następny artykułZamojski ratusz rozbłyśnie na zielono.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments