Zabezpieczono ponad 93 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

0
349
policja

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 93 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy w oplu przechowywał 58-latek z Zamościa. Wkrótce odpowie on za przestępstwo skarbowe. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego i innych nieopłaconych należności wynosi blisko 112 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Zamościu skontrolowali należącego do mieszkańca Zamościa stojącego na parkingu opla.  Przypuszczali, że mogą być tam ukryte nielegalne papierosy. Nie pomylili się, w samochodzie ukrytych było ponad 93 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda częściowo spakowana była w paczki, inne znajdowały się luzem w tekturowych pudełkach. W oplu był również 58-letni właściciel nielegalnego towaru. Bezakcyzowe papierosy zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. 58-latek wkrótce usłyszy zarzuty  naruszenie przepisów karno-skarbowych.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego i innych nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 112 tysięcy złotych. Nabywanie, przewożenie oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy, jak też wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments