Ognisko koronawirusa w szpitalu “papieskim”. Oddział laryngologii wstrzymuje przyjęcia

0
6384
fot. Szpital JP II w Zamościu

U ośmiu pracowników szpitala “papieskiego” w Zamościu wykryto zakażenie koronawirusem. – poinformował we wtorek serwis internetowy “Kuriera Lubelskiego. “Na oddziale laryngologii wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów, bo lekarze przeszli na kwarantannę” – podaje portal.

Jak dowiedzieli się dziennikarze “Kuriera Lubelskiego” –  w zamojskim “nowym” szpitalu wykryto łącznie osiem zakażeń koronawirusem. Pięć z nich dotyczy personelu administracji szpitala, w związku z czym 17 osób przebywa na kwarantannie.

Oprócz tego stwierdzono zakażenie u jednego z lekarzy, który od trzech tygodni nie przebywał w pracy. Z powodu kontaktu, dwóch lekarzy z oddziału laryngologicznego zostało skierowanych do odbycia kwarantanny.

Sytuacja ta spowodowała brak możliwości zapewnienia całodobowej ciągłości udzielania świadczeń w oddziale laryngologicznym i w związku z tym 21 września wstrzymano przyjęcia pacjentów do tego oddziału – poinformowała w rozmowie z portalem Małgorzata Popławska, dyrektor szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu.

Jak dowiadujemy się z artykułu – zakażonych jest też dwóch innych pracowników szpitala (powiązania rodzinne). Żaden z pacjentów nie został zakażony. Pozostałe oddziały pracują w normalnym trybie.

Nam niestety nie udało się skontaktować z rzecznikiem zamojskiego szpitala.

 

Poprzedni artykułWarsztaty plastyczne malowania kubków ceramicznych
Następny artykułProjekcje kinowe w Krasnobrodzkim Domu Kultury
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments