Piotr Błażewicz nowym szefem PiS w Zamościu.

2
3462
Piotr Błażewicz jest przewodniczącym Rady Miasta Zamość. Teraz będzie pełnił funkcję pełnomocnika komitetu terenowego PiS w Mieście Zamość w okręgu nr 7 Chełm.
GAIA

Piotr Błażewicz zastąpi Sławomira Zawiślaka na stanowisku pełnomocnika komitetu terenowego PiS w Mieście Zamość w okręgu nr 7 Chełm. Odwołanie posła Zawiślaka z tej funkcji to konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie w sprawie tzw. „piątki dla zwierząt”.

Posłowie PiS, którzy głosowali przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego zostali zawieszeni w prawach członka partii lub nie uczestniczyli w głosowaniu. Zawieszonych zostało piętnaścioro posłów PiS, w tym dwóch posłów z naszego regionu: Sławomir Zawiślak, który nie brał udziału w sejmowym głosowaniu oraz Teresa Hałas, która głosowała przeciwko nowelizacji ustawy. Jak informowały władze Prawa i Sprawiedliwości – zawieszenie będzie połączone z utratą funkcji czy stanowisk w Sejmie, czy okręgach. Poseł Zawiślak z dniem 18 września przestał być pełnomocnikiem komitetu terenowego PiS na terenie miasta Zamość. Funkcję tę objął po nim Piotr Błażewicz, przewodniczący zamojskiej Rady Miasta. Nominację otrzymał od wicepremiera Jacka Sasina, pełnomocnika okręgu nr 7. (zamojsko-chemsko-bialski).

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Editor

dzieje się

Max

To naprawdę dobra zmiana! Nawet bardzo dobra!