Ładunek z ciężarówki spadł na rowerzystę

1
5906
fot. KMP Zamość
GAIA

Łyżka koparki uderzyła w przejeżdżającą ciężarówką załadowaną wałkami drewna opałowego. Jeden z drewnianych kloców spadł uderzając w rowerzystę. Kierujący jednośladem 69-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Zubowice Kolonia. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że operator koparko- ładowarki wykonywał parce ziemne w przydrożnym rowie. Składając ramię koparki zahaczył łyżką o jadący drogą samochód ciężarowy marki MAN z przyczepą. To spowodowało, że ładunek na ciężarówce – wałki drewna opałowego, przesunął się, a jeden z nich spadł wprost na przejeżdżającego drogą rowerzystę.

– Kierujący jednośladem 69-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki, 37-latek gminy Stary Zamość i 38-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Trzeźwy był również kierujący jednośladem. – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Policji w Zamościu.

Na miejscu wypadku policjanci dochodzeniowo – śledczy wykonali czynności procesowe. Prowadzone w tej sprawie postępowania pozwoli ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia oraz jego okoliczności.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MonikaSkowrońska

Rodzinę rowerzysty proszę o kontakt. Mój e-mail: [email protected]