Jedyny taki gospel w Zamościu!

0
743
SSB foto.
- reklama-

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na swój kolejny koncert. Już w niedzielę, 27 września na Hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbędzie się koncert łączący muzykę symfoniczną i gospel. Wraz z Namysłowiakami wystąpi legendarny zespół Spirituals Singers Band. 

Zamojska Orkiestra wraz z zespołem wykona utwory charakterystyczne dla muzyki gospel charakteryzujący się połączeniem dynamicznego rytmu z patosem. Jak  podkreślają znawcy, trzonem muzyki jest ewangeliczne przesłanie (God – Bóg, spel – opowiadanie), wyrażone przez syntezę dźwięku, słowa i towarzyszenia instrumentów.

Rozkwit muzyki gospel jest imponujący, o czym świadczy choćby wpływ jej emocjonalności na inne gatunki, takie jak: jazz, soul i muzyka popularna. A to z kolei mieszanka, która wydała światu setki sławnych artystów, w tym na przykład: Mahalię Jackson, Arethę Franklin, Whitney Houston czy Amy Winehouse – mówi Elżbieta Szomańska, szefowa zespołu Spirituals Singers Band.

W Zamościu usłyszymy aranżacje symfoniczne utworów jak Go down Moses, When I Say Jesus czy Hold On, a także wykonania a cappella, opracowane przez założyciela zespołu, Włodzimierza Szomańskiego. 

Orkiestrę poprowadzi maestro Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, dyrygent, kompozytor i pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi. Za zasługi dla rozwoju kultury muzycznej otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Spirituals Singers Band to istniejący od ponad 40 lat zespół wykonujący a cappella m.in. pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolędy piosenki Beatlesów, a także muzykę rozrywkową. Założona w 1978 roku grupa zdobyła sławę m.in. dzięki trzynastu wydanym płytom, współpracy z artystami z całej Europy oraz wydarzeniom muzycznym, takim jak: „Missa Gospel‘s”, „Jutrznia Gospel’s”, „Madonny Jan Pawła II”. Zespół łączy w swoim repertuarze dynamiczną muzykę gospel, jazz czy pop z utworami na orkiestrę symfoniczną.

Przed zamojską publicznością zespół wystąpi w składzie: Alicja Wiłkowska   sopran, Marta Raczak-Idczak – mezzosopran, Aleksandra Sozańska-Kut – alt, Krzysztof Pachołek – baryton, Artur Stężała – bas, Elżbieta Szomańska – słowo o muzyce.

Więcej informacji o dyrygencie znajdą Państwo na stronie: http://bit.ly/DyrZamosc2020 a o zespole SSB na stronie: http://bit.ly/SSBZamosc2020.  

Koncert odbędzie się w niedzielę, 27 września o godzinie 17:00 na Hali tenisowej OSiR, przy ul. Królowej Jadwigi 8. Wejście na teren koncertu w maseczkach lub przyłbicach będzie możliwe z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi, które będą do pobrania od wtorku, 22 września, od godziny 12:00 w biurze Orkiestry lub bezpośrednio przed koncertem. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia, ponieważ o miejscach będzie decydowała kolejność wejścia z wypełnionymi oświadczeniami.

Serdecznie zapraszamy! 

[materiał nadesłany]

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments