Zauważyła, że kierowca może być nietrzeźwy

0
461
Fot. Policja
- reklama-

Kierujący samochodem marki Renault w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Zauważyła go inna uczestniczka ruchu, która jadąc za nim powiadomiła policjantów. Postawa kobiety, która zareagowała zasługuje na uznanie i naśladowanie.

W sobotni wieczór dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który jedzie w kierunku Hrubieszowa. Zgłaszającą, która jechała za wskazanym samochodem zaniepokoił fakt, że kierowca nie trzyma równego toru jazdy. Postanowiła o swoich przypuszczeniach powiadomić policjantów.

Jadąc cały czas za „niepewnym” kierowcą informowała mundurowych o tym, gdzie aktualnie się znajduje. W Szopinku policjanci zatrzymali wskazany przez zgłaszającą samochód. Jej przypuszczenia okazały się być trafne. Kierujący pojazdem marki Renault w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. 30-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W polskim prawie tego typu przestępstwo zagrożone jest karę pozbawienia wolności do lat 2.

Postawa kobiety, która zareagowała na nietrzeźwego kierowcę zasługuje na szczególne uznanie. Miała świadomość, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu i w poczuciu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo innych zareagowała. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. W przypadku zauważenia, że ktoś łamiąc prawo stwarza zagrożenia dla nas lub naszych bliskich – nie bądźmy obojętni reagujmy i powiadamiajmy odpowiednie służby.

KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments